Tarnów/Częstochowa: Pielgrzymka rowerowa w drodze na Jasną Górę

Po raz 19. blisko 70 pielgrzymów na rowerach wyjechało spod tarnowskiej Katedry do Matki Boskiej Częstochowskiej. W dwa dni pokonają ponad 200 kilometrów na jednośladach, by oddać w sobotni wieczór oddać pokłon Jasnogórskiej Pani.

Ta pielgrzymka ma nieco inny klimat, niż piesza wyruszająca w sierpniu – mówi opiekun duchowy rowerzystów ks. Tadeusz Piwowarski. – Każda pielgrzymka ma to do siebie, że jej uczestnik bierze ze sobą intencje. Tak samo jest na pielgrzymce pieszej. Tutaj jadąc codziennie będziemy mieli Msze Święte, Apele Jasnogórskie, będziemy też modlić się podczas jazdy na rowerze – dodaje ks. Piwowarski.

Ostatnie przygotowania, pompujemy rower księdza Tadeusza i zaraz wyruszamy w drogę. Wszyscy uczestnicy to jedna wielka rodzina. Dużo znajomych jeździ, koledzy z pracy. Zawsze jedziemy z jakąś intencją, np. o zdrowie dla rodzin – mówili pielgrzymi tuż przed startem w Tarnowie.

Rowerowi pielgrzymi z Tarnowa dziś spędzą noc w Miechowie, natomiast jutro dojadą na Jasną Górę. Uczestniczyć będą w Apelu Jasnogórskim, a pielgrzymkę zakończą niedzielną Mszą Świętą.

Posłuchaj:

Grzegorz Golec