Dębica: Dziś otwarcie wiaduktu na 1 Maja

 

W południe kierowcy w Dębicy nareszcie przejadą pod wiaduktem na ulicy 1 Maja w kierunku północ-południe. Początkiem października natomiast zostanie otwarte połączenie na skrzyżowaniu do ulicy Kwiatkowskiego. Jedne problemy zmotoryzowanych w mieście się kończą, ale kolejne są już na horyzoncie.

Od poniedziałku (19 września) będzie zamknięty ruch pod wiaduktem na ulicy Kolejowej. – Jest to podyktowane pracami PKP na wiadukcie – tłumaczy Jacek Drobot dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

Utrudnienia będą trwały przez 2-3 tygodnie w godzinach od 17:00 do 5:00 rano. Wykonawca ma tam wykonać zabiegi konserwacyjne na konstrukcji pod wiaduktem kolejowym. Mamy zapewnienie, że jeśli tylko pogoda pozwoli, to prace zostaną zakończone jak najszybciej – dodaje.

Powiat zainstalował już sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulicy Świętosława z ulicą Kosynierów Racławickich. Dzisiaj (16 września) po godzinie 13:30 zostaną one włączone na 5 dni, ale w trybie pulsacyjnym, aby kierowcy się przyzwyczaili do nowego rozwiązania. Później już sygnalizacja z detekcją ruchu będzie pracować normalnie.

Posłuchaj Jacka Drobota:

Anna Zboch