Diecezja: Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

 

Maturzyści diecezji tarnowskiej pielgrzymują dziś na Jasną Górę. Młodzi razem z katechetami i innymi nauczycielami wyjechali autokarami wczesnym rankiem, by już o 10.00 spotkać się na katechezie w auli o. Kordeckiego z udziałem wolontariuszy i animatorów Światowych Dni Młodzieży.

Katecheza poświęcona jest podsumowaniu wydarzeń w Krakowie i propozycjom zaangażowania się w duszpasterstwo młodzieży. – Jest bardzo potrzebna pomoc „z góry”, aby przetrwać ten rok i dobrze się przygotować do matury – mówi Kuba z I LO. – Matura jest stresująca, więc chciałbym podejść do niej spokojnie, z wiarą, że będzie dobrze – dodaje Monika.

W samo południe, Mszy św. w kaplicy z cudownym obrazem Matki Bożej będzie przewodniczył bp Stanisław Salaterski. – W życiu, w dojściu do matury musimy mieć poczucie na co nas stać – własnych możliwości. Musimy mieć świadomość, że dookoła nas jest wielu dobrych ludzi i jest Pan Bóg, który nad wszystkim czuwa. Potrzeba Pana Boga widoczna jest w talentach, które nam dał, w Jego miłosierdziu i opiece Matki Bożej. Pielgrzymka, matura miną, jeśli zachowamy w sobie świadomość ciągłego wzrastania w samoświadomości, dyspozycyjności w otwarciu na Pana Boga – nie zawiedziemy nikogo – dodał.

O godzinie 14.00 maturzyści z diecezji tarnowskiej wezmą udział w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich.

Posłuchaj maturzystów:

Posłuchaj bp. Stanisława Salaterskiego:

Ewa Biedroń