Tarnów: Ogólnopolskie sympozjum o liturgii w WSD

 

Dzielili się doświadczeniami, pogłębiali własną wiedzę i rozmawiali o tym, jak poprzez dobrze przygotowaną liturgię więcej osób przyciągnąć do Kościoła. W Tarnowie zakończyło się ogólnopolskie sympozjum o liturgii.

To dla nas swego rodzaju formacja intelektualna – mówi ks. Stanisław Mieszczak, sercanin, wykładowca liturgiki na Uniwersytecie JPII w Krakowie. – Tak jak np. temat Słowa Bożego, jego rola i sposób przedstawiania tego w wykładzie jest niewątpliwie ubogacający. Dlatego z jednej strony to na pewno sympozjum o charakterze naukowym, a z drugiej strony dzielenie się doświadczeniem. Ono nam pomaga potem w realizacji zadań, które stoją przed nami – dodaje.

Liturgia zawsze przyciąga do Kościoła, razem ją tworzymy – zaznacza ks. Edmund Skalski z Seminarium Duchownego w Gdyni. – My do wiernych wracamy nie zamykamy się we własnej izdebce. Wracamy do swoich parafii, studentów. Razem tworzymy Kościół,razem budujemy Liturgię. Kapłan jej przewodniczy ale wierni świeccy mają swój wielki udział – dodaje.

W trzydniowym sympozjum w Tarnowie wzięło kilkudziesięciu liturgistów z całej Polski. 52 tego typu spotkanie odbyło się w WSD w Tarnowie pod hasłem: ‚Liturgia uprzywilejowanym miejscem celebrowania słowa Bożego’.

Posłuchaj ks. Stanisława Mieszczaka:

Posłuchaj ks. Edmunda Skalskiego:

Małgorzata Miczek-Zabawa