Bruk Bet Termalica Nieciecza zdobyła Chorzów [ZDJĘCIA]

Piłkarze Bruk Bet Termaliki Nieciecza odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo. Po wygranych w Gdańsku z Lechią, na własnym stadionie z warszawską Legią, tym razem pokonali w Chorzowie miejscowy Ruch 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Vladislavs Gutkovskis w 22 minucie spotkania.

Spotkanie na chorzowskim stadionie odbył się bez publiczności. To efekt kary nałożony przez Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej. Atmosfera udzielił się przez to piłkarzom, którzy dość leniwie rozgrywali piłkę. Zwycięska bramka padła w 22 minucie. Po akcji prawym skrzydłem Vlastmir Jovanović idealnie zagrał piłkę na głowę Vladislavsa Gutkovskisa. Ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza.

Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli wyrównać, ale dobrze w bramce Bruk Bet Termaliki spisywał się Krzysztof Pilarz. W jednym przypadku golkipera Słoników uratował słupek. W 42 minucie po faulu na Gutkovskisie, czerwoną kartkę otrzymał Marcin Kowalczyk. Łotewski pomocnik został ścięty przez stopera Ruchu będąc w idealnej sytuacji bramkowej.

Po zmianie stron gracze trenera Czesława Michniewicza rozczarowali swoją postawą. Częściej przy piłce przebywali gospodarze i byli bliscy wyrównania. Jednak znów na wysokości zadania stanął Krzysztof Pilarz. Idealną sytuację do podwyższenia rezultatu miał Wojciech Kędziora, ale w sytuacji sam na sam przestrzelił.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Bruk Bet Termaliki 1:0. Było to dopiero trzecie w historii spotkanie obu drużyn i pierwsza wygrana klubu z Małopolski. W tabeli ligowej zespół z Niecieczy jest druga, mając na swoim koncie 19 punktów. Tyle samo ma prowadząca Jagiellonia Białystok.

RUCH CHORZÓW – BRUK BET TERMALICA NIECIECZA 0:1 (0:1)

Sędziował: Paweł Gil (Lublin)

Ruch Chorzów: Kamil Lech – Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Marcin Kowalczyk, Michał Koj, Maciej Urbańczyk, Łukasz Surma (19′ Bartosz Nowak), Piotr Ćwielong, Patryk Lipski, Kamil Mazek (76′ Miłosz Przybecki), Eduards Visnakovs (62′ Jakub Arak).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Krzysztof Pilarz – Patryk Fryc, Kornel Osyra, Artem Putiwcew, Guilherme Sitya, Mateusz Kupczak, Vlastimir Jovanović, Romen Gergel, Bartłomiej Babiarz, Jakub Wróbel (67′ Samuel Stefanik), Vladislavs Gutkovskis (75′ Wojciech Kędziora).