Ryglice: Resort mówi nie dla szkoły muzycznej [WIDEO]

 

Ryglice mogą, przynajmniej na razie, zapomnieć o szkole muzycznej. Ministerstwo Kultury odmówiło wydania zgody na utworzenie tego rodzaju placówki artystycznej, o którą zabiegał samorząd. Powód – resort uważa, że jest ich za dużo, przesycenie w tym zakresie ocenia aż na 400%. W uzasadnieniu podano, że w najbliższych latach na terenie całego kraju nie powstanie ani jedna szkoła muzyczna pierwszego stopnia. Te argumenty nie trafiają do burmistrza Ryglic, Bernarda Karasiewicza, który był gościem porannego programu Słowo za słowo. W rozmowie przekonywał, że kolejny wniosek w tej sprawie trafi do ministerstwa już w przyszłym roku.

– Statystycznie to można zrobić pasztet z konia i z zająca i będziemy mieć pół na pół. Nie wolno tego przekładać na dziedzinę artystyczną, w której muzykalne gminy pogórzańskie, mają sporo do zrobienia – oburza się.

Decyzja o odmowie zgody na powołanie szkoły muzycznej w Ryglicach to zła informacja także dla Radłowa, który, jak informowaliśmy, także o to zabiega. Dla tamtejszych władz to ratunek na utrzymanie zespołu szkół, któremu z powodu kiepskiego naboru grozi likwidacja.

Posłuchaj Bernarda Karasiewicza w rozmowie z Dorotą Kunc:

 

zobacz także: 

Dorota Kunc