Region: Uwaga na fałszywych pracowników ubezpieczalni

 

Oszuści opracowali nową metodę wyłudzenia danych osobowych. Celem ich ataku stali się właściciele położonych na uboczu domków jednorodzinnych. Przeważnie to osoby starsze i samotne.

Metoda działania jest prosta. Fałszywy pracownik ubezpieczalni podjeżdża pod dany adres, by wycenić rzekomą szkodę i żąda od właściciela posesji okazania dowodu osobistego. Z takim działaniem spotkała się pani Maria, która o procederze zaalarmowała Radio RDN Małopolska.

Zazwyczaj urzędnik, który przychodzi do domu mówi: „Dzień dobry, jestem stąd czy stamtąd, tak się nazywam, to moja plakietka i przyszedłem, bo było zgłoszenie uszkodzenia”. A on nic, tylko że było telefoniczne zgłoszenie. Nie znał nazwiska, nie wiedział nic kompletnie, tylko chciał się ode mnie dowiedzieć – to wzbudziło podejrzenia naszej słuchaczki.

To już kolejny przykład próby wyłudzenia danych, które mogą posłużyć oszustom chociażby do zaciągnięcia kredytu. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o podobnych działaniach oszustów, którzy podszywali się pod pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ich ofiarami również padały osoby starsze.

Więcej o tej sprawie w dzisiejszym Pulsie Regionu po 16.10.

Posłuchaj pani Marii:

Kuba Kusy