Bochnia: Będzie remont 11 ulic

 

11 ulic w Bochni doczeka się remontu. Miasto dostało 3 mln zł dotacji z rządowego programu (tzw. schetynówek). Dokładając 3,1 mln zł, wiele ulic, które od lat były w katastrofalnym stanie, jeszcze tej jesieni zyska równy jak stół asfalt. Kierowcy przyznają, że potrzeby są ogromne.

Według zmotoryzowanych w najgorszym stanie są Trudna, Wiśnicka, Brodzińskiego i Oracka. – Są dziury, wiadomo, że nie powinno ich być, więc dobrze, że remontują – uważają.

Nowy asfalt zostanie położony na ulicach: Brodzińskiego, Nowy Świat, Legionów Polskich, Krakowskie Przedmieście, Krakowska, Świętokrzyska, Oracka, Czackiego, Stasiaka, Gołębia i Bernardyńska. Nowej nawierzchni doczekają się również ulice Regis oraz Konstytucji 3 Maja. Ten ostatni remont przeprowadzi Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Wszystkie te prace spowodują utrudnienia dla kierowców. Część ulic będzie wyłączona z ruchu, w innych przypadkach ruch będzie odbywał się wahadłowo lub jednokierunkowo. O szczegółach utrudnień będziemy informować na bieżąco.

Posłuchaj kierowców:

Paweł Michalczyk