Tarnów: Powraca dyskusja w sprawie rozbudowy Gemini

 

Jak informowaliśmy, Rada Miasta, głosami radnych Prawa i Sprawiedliwości, zablokowała rozbudowę obiektu, centrum handlowe w reakcji na to samo organizuje zbiórkę podpisów, a mieszkańcy są podzieleni na zwolenników i przeciwników tej inicjatywy. Dziś w Mościckim Centrum Sztuki odbyła się debata w tej sprawie. 

Aktualny plan zagospodarowania nie pozwala na rozbudowę centrum o dodatkowe 42 tysiące metrów kwadratowych. O planach Gemini słyszeli już niemal wszyscy mieszkańcy Tarnowa, dyskutują oni na ten temat także podczas weekendowych zakupów w centrum, podczas którego jest ono wypełnione po brzegi.

Jak mówią radni, jednym z argumentów zablokowania rozbudowy Gemini Park Tarnów był interes tarnowskich przedsiębiorców. Większość z nich uważa, że rozbudowa centrum spowoduje upadek mniejszych firm w mieście. Tymczasem inwestor – Gemini Holdings nie rezygnuje. – Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa – mówi prezes zarządu Rafał Sonik. – 40 tysięcy głosów poparcia, które zebraliśmy to mocny argument za rozbudową – dodaje.

sonik_gemini

Inicjatorzy zablokowania rozbudowy Gemini – radni Prawa i Sprawiedliwości nie chcieli się dziś wypowiadać w tej sprawie, nie wzięli też udziału w debacie.

Do tematu będziemy wracać także w jutrzejszych serwisach informacyjnych.

Posłuchaj mieszkańców:

Posłuchaj Rafała Sonika:

Patrycja Wolnik