Dąbrówka Szczepanowska: Mocno niebezpieczny zakręt

Mieszkańcy Dąbrówki Szczepanowskiej przyznają, że miejsce, gdzie doszło do zderzenia wozu strażackiego z samochodem osobowym jest wyjątkowo niebezpieczne. Przypomnijmy, że wczoraj po godzinie 18.00, właśnie w tej miejscowości doszło do wypadku, w którym wzięło udział dziesięć osób. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, choć wyglądało to bardzo groźnie. 

Siedmiu strażaków ochotników i trójka pasażerów „osobówki” trafiło do szpitali w Tarnowie i w Brzesku. Kierowca osobówki był zakleszczony w samochodzie i to on doznał większych obrażeń. Według nieoficjalnych informacji trójka strażaków, podczas zderzenia, wypadła przez okno. Usuwanie samochodu strażackiego trwało jeszcze dziś do godzin południowych.

wypadek szczep (1)

Jak się okazuje – na tym zakręcie doszło już do niejednego wypadku. – To niebezpieczny zakręt. Kiedyś jechało tędy auto ciężarowe i też się przyblokowały hamulce. Przejechało między domami – komentują mieszkańcy Dąbrówki Szczepanowskiej. Mówią również, że niektórzy kierowcy samochodów ciężarowych obawiają się tego zjazdu i wycofują ciężarówki.

Prawdopodobnie przyczyną wypadku była awaria hamulców w wozie. Wóz strażacki zjeżdżał z góry. Kierowca właśnie wtedy poczuł, że hamulce nie działają poprawnie, a kiedy wszedł w zakręt doszło do zderzenia z samochodem osobowym, którym jechały trzy osoby. Wóz strażacki przewrócił się na łuku na bok.

wypadek szczep (3)

Ten wóz był chlubą strażaków. Włożyli oni wiele serca w jego wygląd – dodatkowe wyposażenie czy oświetlenie – komentują mieszkańcy Szczepanowic. Jak się okazuje to był przejazd techniczny. – Strażacy od czasu do czasu muszą sprawdzić sprzęt i swoją gotowość do wyjazdu. W ogóle OSP Szczepanowice jest dla mnie wzorem w dbaniu o sprzęt i w tym co robią dla miejscowej ludności. Chcę zapewnić strażaków, który jechali tym sprzętem i ich rodziny, że mają ze strony gminy pełne wsparcie – mówi wójt gminy Pleśna Józef Knapik. Dokładne przyczyny zdarzenia wciąż są wyjaśniane.

Posłuchaj mieszkańców Dąbrówki Szczepanowskiej:

Posłuchaj Józefa Knapika:

Patrycja Wolnik