Tarnów: Medale i wspomnienia, czyli Święto Pracowników Azotów

 

Pracownicy tarnowskich Azotów obchodzili w piątek swoje święto. Ci najdłużej pracujący otrzymali od zarządu spółki medale i upominki. W obchodach wzięło udział wielu pracowników, niektórzy z tarnowskim zakładem związani są nawet od prawie półwiecza. – Tarnowska spółka wciąż się rozwija, przed nią poważne perspektywy, lecz nie zapominamy o historii – powiedział prezes Grupy Azoty Mariusz Bober.

DSC06694

– Najważniejsze, żeby zachować harmonię pomiędzy dumą z przeszłości, a zobowiązaniem i pracą na przyszłość – dodaje. W rozmowie z naszym reporterem obecni i byli pracownicy podkreślali, że tarnowska fabryka jest miejscem, które w sposób szczególny łączy pokolenia. – To nasza firma od lat, z nią się wychowywaliśmy, dojrzewaliśmy, a teraz się starzejemy. To taka jedna wielka, azotowa rodzina – mówią.

DSC06697

A galę w hali Centrum Sztuki Mościce uświetnił kameralny koncert Roberta Janowskiego. Sporo dyskusji dotyczyło powstającego w Grupie Azoty Centrum Badawczo – Rozwojowego. Jak informowaliśmy, Tarnów także skorzysta na tej inicjatywie. Tu powstaną m.in. nowe budynki i, jak deklarują władze spółki, nowe miejsca pracy.

Posłuchaj Mariusza Bobera:

Posłuchaj mieszkańców:

Jakub Kusy