Dębica: Kontrowersje wokół nowej dyrektor Wydziału Oświaty

 

Zgodnie z przewidywaniami dyrektorem wydziału oświaty dębickiego starostwa została Anna Wilczyńska. Była jedynym kandydatem. Radni opozycyjni twierdzą, że wymagania konkursowe zostały dla niej zaniżone. Starosta odpiera zarzuty i twierdzi, że takie kryteria były szansą dla większej ilości ludzi na startowanie w konkursie.

Pierwszy raz o Annie Wilczyńskiej głośno się zrobiło kilka miesięcy temu, kiedy startowała na dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. Rywalizację przegrała z Leszkiem Klabachą, mężem radnej powiatowej. Tym razem konkurencji nie miała.

Piotr Chęciek radny z Prawa i Sprawiedliwości nie ma wątpliwości, że sam konkurs i wybór Anna Wilczyńskiej to spłata długu starosty za głosowanie, które pozwoliło mu zostać na stanowisku. – To nie był przypadkowy konkurs i przypadkowa osoba. Teraz starosta ponosi konsekwencje tego co kiedyś uzgodnił, przychodzi mu spłacać długi – zaznacza radny.

Starosta, Andrzej Reguła twierdzi, że nie musi spłacać długów, a nowa pani dyrektor będzie miała teraz pół roku aby się wykazać.  Nie muszę spłacać długów, przynajmniej tak mi się wydaje. A pani dyrektor otrzyma umowę na pół roku i zobaczymy jak sobie poradzi – dodaje starosta.

Anna Wilczyńska pracę w starostwie rozpocznie jeszcze w tym tygodniu.

Posłuchaj relacji Anny Zboch:

 

Anna Zboch