Bp Jeż: różaniec to skarb

Różaniec jest skarbem, który trzeba ciągle odkrywać i na nowo go doceniać – mówił w Bochni, biskup tarnowski Andrzej Jeż. W sanktuarium Matki Bożej Różańcowej odbyły się główne uroczystości odpustowe. 

Zdaniem Biskupa Tarnowskiego, modlitwa ta jawi się jako skuteczny środek dla ratowania współczesnego świata i człowieka. – Tak było przed wiekami tak jest i dzisiaj, kiedy mamy do czynienia z wieloma zagrożeniami: wojnami, atakami terrorystycznymi, coraz bardziej krwawym i okrutnym niszczeniem fundamentalnych wartości ludzkich, manipulowaniem ludzkim życiem; pozbawianiem życia ludzi chorych i starszych jako niewygodnych i niepotrzebnych; upadkiem moralności, rozkładem rodziny – mówił bp Jeż.

Biskup Tarnowski dodał, że modlitwa nie oznacza rezygnacji z działania, ale towarzyszy ona ludzkim wysiłkom.

– Chrześcijanin musi stoczyć w życiu wiele bitew. Najpierw w sobie samym – z pokusą, słabością, zniechęceniem, ociężałością, zwątpieniem. Ale musi także walczyć o innych. W tych zmaganiach modlitwa różańcowa jest jedną z najbardziej skutecznych duchowych broni. Modlitwa przypomina, że nasze życie jest w ręku Boga. Różaniec wskazuje na Maryję. Podpowiada: wybieraj jak Ona, z Nią nie przegrasz – dodał.

Msza była transmitowana przez Radio RDN.