Dąbrowa Tarnowska: Kontrowersje wokół żłobka [WIDEO]

 

Na domowe jedzenie dla żłobkowych maluchów w Dąbrowie Tarnowskiej trzeba jeszcze poczekać. Coraz więcej emocji budzi otwarta od września placówka dla najmłodszych. Nie ma w niej kuchni, a jadłodajnia Szkoły Podstawowej Nr 1, która docelowo ma gotować także dla nich, jest w trakcie remontu. – Prace modernizacyjne zleciły służby sanitarne – przyznał w porannym programie Słowo za słowo burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Krzysztof Kaczmarski.

– Kuchnia szkolna będzie służyć także żłobkowi. Po wykonaniu prac modernizacyjnych, jedzenie będzie przewożone wózkiem z kuchni do placówki dla najmłodszych – deklaruje burmistrz.

Póki co dzieci dostają jedzenie cateringowe co spotyka się ze sprzeciwem niektórych rodziców. Za kilka miesięcy ma się to zmienić. Tyle bowiem potrwa remont szkolnej kuchni, która będzie karmić także najmłodszych użytkowników obiektu. Jak informowaliśmy, żłobek powstał w zaadaptowanej części Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Od września przyjęto do niego 19-cioro dzieci.

Posłuchaj Krzysztofa Kaczmarskiego w rozmowie z Dorotą Kunc:

 

zobacz także: 

Dorota Kunc