Tarnów: Poszkodowani w pożarze zamieszkają w lokalu socjalnym

 

Przez pożar stracili dom i cały swój dobytek. Ta tragedia dotknęła pięcioosobową rodzinę z Tarnowa. Aktualnie małżeństwo z młodszą córką przebywają w Tarnowskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Druga córka ze swoim dzieckiem postanowiła zamieszkać u rodziny. Prawdopodobnie jednak także zamieszka w ośrodku. Jak już informowaliśmy – do pożaru doszło w piątek wieczorem. Ogień objął wnętrze domu, ale też garaż i przybudówkę.

Dom praktycznie nie nadaje się do zamieszkania, dlatego rodzinie zostanie przyznane mieszkanie socjalne – deklaruje Dorota Krakowska, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej. – W tej chwili nadzór budowlany ma wydać opinię czy lokal nadaje się do zamieszkania. Ze wstępnych informacji, które mamy nie będzie się nadawał. Mieszkańcy będą musieli jeszcze raz się dorabiać i zakupić cały sprzęt. Młodsza córka nie ma żadnych pomocy naukowych, więc w tej chwili będziemy musieli powziąć kroki i taką pomoc przyznać – dodaje wiceprezydent.

Rodzina otrzyma mieszkanie socjalne najpóźniej do miesiąca, zostanie ono przyznane na rok. Tak żeby w listopadzie mogli zakupić cały sprzęt i spędzić Boże Narodzenie w pełni wyposażonym mieszkaniu. Otrzymają lokal socjalny na rok i w tym okresie mają zdecydować czy będą odbudowywać mieszkanie, czy ewentualnie ubiegać się o lokal komunalny – informuje Dorota Krakowska.

Rodzina dostanie również pomoc finansową z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, głównie na wyposażenie mieszkania.

Posłuchaj Doroty Krakowskiej:

Patrycja Wolnik