Rzepiennik – Dąbry: Zamieszanie podczas uroczystości patriotycznych [WIDEO]

 

Burzliwą dyskusję spowodowało odczytanie nazwisk poległych w katastrofie smoleńskiej podczas drugiej części uroczystości patriotycznej w Rzepienniku – Dąbrach. Nie brakowało głosów, że mieszanie śmierci partyzantów z wydarzeniami sprzed sześciu lat, jest nie na miejscu. Burmistrz Ryglic Bernard Karasiewicz, który był gościem porannego programu Słowo za słowo, opisał to na jednym z portali społecznościowych. Są jednak różne zdania na ten temat. 

– Są takie miejsca, gdzie znajdują się tablice poświęcone ofiarom katastrofy. Sam tam chętnie pojadę i złożę wieniec, ale nie mieszajmy wątków i miejsc. To nie jest jarmark, a cmentarz – oburza się burmistrz Ryglic.

Do dyskusji włączyło się sporo osób. Szef radłowskiego samorządu na przykład, Zbigniew Mączka przyznał, że na terenie jego gminy podobna sytuacja wywołała sprzeciw rodzin poległych w czasie wojny. Jego zdaniem przybycie na kolejne uroczystości patriotyczne warunkują oni zaprzestaniem tego rodzaju praktyk. Nie brakuje jednak także głosów poparcia dla scenariusza wspomnianych uroczystości. Reakcję burmistrza Ryglic, niektórzy komentatorzy uważają za polityczną.

Posłuchaj Bernarda Karasiewicza:

Dorota Kunc