Stary Sącz: Chcą monitoring i wiaty w Barcicach

 

Znamy wyniki budżetu obywatelskiego w Starym Sączu. Do wczoraj mieszkańcy gminy Stary Sącz mogli oddawać swoje głosy na 24 różne inicjatywy.

Pierwsze miejsce w głosowaniu mieszkańców gminy Stary Sącz  zajął projekt  „BARCICZANIE RAZEM 2017″ . W ramach tej koncepcji w Barcicach i Barcicach Dolnych, mają zostać zakupione kamery monitoringu oraz wybudowane wiaty na przystankach autobusowych. Mieszkańcy Barcic z którymi rozmawiał nasz reporter, cieszą się, że wygrał projekt dotyczący ich miejscowości. – Bardzo dobrze, że ten projekt wygrał. Bo stoimy na przystanku, marzniemy, leje nam się na głowę i te wiaty na prawdę są potrzebne – mówi jedna z mieszkanek Barcic– Z mężem głosowaliśmy i to jest bardzo dobry pomysł, szczególnie te kamery monitoringu – dodaje kolejna mieszkanka.

Na inicjatywę w Barcicach oddano 594 głosy. Lista projektów, które będą realizowane została ogłoszona dziś rano – mówi Kazimierz Gizicki zastępca burmistrza Starego Sącza. – Jest to 8 projektów w całości. 9 projekt jeżeli wnioskodawca ograniczy swój projekt do kwoty którą mamy do dyspozycji to on także będzie realizowany – dodaje.

W głosowaniu na 24 projekty wzięło udział ponad 5,4 tysięcy mieszkańców gminy Stary Sącz. Większość głosów zostało oddane drogą elektroniczną –  dodaje Kazimierz Gizicki. – 80 głosów dostaliśmy w formie papierowej, a 5 360 tys. w formie elektronicznej – informuje.

Na drugim miejscu w głosowaniu mieszkańców  znalazł się projekt  Budowy chodnika na Osiedlu Lipie  w Starym Sączu, na który oddano 521 głosów. Trzecie miejsce dotyczy inicjatywy  rozbudowy palcu sportowo-rekreacyjnego na osiedlu Słonecznym – 482 głosy.  Pozostałe projekty  będą realizowane także w Popowicach, Przysiętnicy, Moszczenicy Niżnej, Gołkowicach i w Mostkach. Wszystkie , łącznie będą kosztować około 400 tysięcy złotych.

Posłuchaj mieszkańców Barcic:

Posłuchaj Kazimierza Gizickiego:

Tomasz Bryndal