Tarnów: Modlitwa Amazonek o powrót do zdrowia

 

Będą się modlić o zdrowie i siłę do walki z chorobą. Tarnowskie Amazonki organizują spotkanie modlitewne dla wszystkich kobiet chorych na raka piersi. W najbliższą sobotę, 29 października, w tarnowskiej katedrze odbędzie się Msza św. w intencji wszystkich kobiet po leczeniu raka piersi.

W miesiącu walki z rakiem tarnowskie Amazonki chcą pokazać kobietom po mastektomii, że nie są same. – Chcemy zaprosić wszystkie kobiety z Tarnowa i okolic, by zobaczyły, że w tej walce z chorobą nie muszą być same. Nasze stowarzyszenie skupia kobiety, które dotknięte są tym problemem, ale to zaledwie ułamek procenta pań, które walczą z rakiem piersi – mówi Eleonora Surma z tarnowskiego Klubu Amazonka. – Będziemy się wspólnie modlić i prosić Matkę Boską, by nam towarzyszyła w tej ciężkiej drodze, jaką musimy przejść przez całe leczenie i później aby cieszyć się dobrym zdrowiem – dodaje Eleonora Surma.

W spotkaniu mogą wziąć udział kobiety z całego regionu. Amazonki zapewniają każdej z pań anonimowość. – Nie bójcie się, że ktoś Was rozpozna. Spotykamy się na Mszy św., w tym czasie do katedry przychodzi wiele ludzi. My, członkinie klubu, będziemy mieć z sobą słoneczniki, byście mogły nas łatwiej rozpoznać  – wyjaśnia Maria Gołofit z Klubu Amazonka.

Spotkanie modlitewne dla kobiet chorych na raka piersi odbędzie się w sobotę, 29 października. Początek o 11:00 pod tarnowską katedrą, później uczestnicy odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o 12:00 rozpocznie się Msza św. Po niej zaplanowano spotkanie w Auli Jana Pawła II. Tam będzie można dowiedzieć się więcej o działalności Klubu Amazonka w Tarnowie, który skupia kobiety chore na raka piersi, pomaga im w rehabilitacji, prowadzi spotkania dla kobiet po mastektomii i wspiera w trudnej walce z chorobą.

Program spotkania:

11:00 – przywitanie przez proboszcza na Placu Katedralnym przed „Bramą Miłosierdzia” i krótka historia Bazyliki Katedralnej,

11:30 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia (Koronka),

12:00 – Msza Św. w intencji wszystkich kobiet po leczeniu raka piersi, Różaniec.

Po Mszy Św. spotkanie w Auli Jana Pawła II

Posłuchaj Eleonory Surmy:

Posłuchaj Marii Gołofit:

Katarzyna Cygan