Dębica: Chcą mieć bieżnię z prawdziwego zdarzenia

 

Pobliskie Ropczyce i Pustków mają bieżnię lekkoatletyczną z prawdziwego zdarzenia, a Dębica wciąż nie. – Trzeba coś z tym zrobić – mówią aktywni mieszkańcy. Napisali petycję do starosty, by utworzyć ją na obiektach sportowych przy popularnym ‚Mechaniku”. Podpisało ją ponad 1,5 tys. osób. Inwestycją są również zainteresowani nauczyciele i uczniowie tej placówki.

Walczymy o tę bieżnie, bo przy naszej szkole organizowane są liczne zawodowy sportowe, a dodatkowo popołudniami przychodzą na obiekty indywidualni biegacze i najwyższy czas, żeby warunki były odpowiednie. Bieganie jest coraz popularniejsze i gdyby bieżnia była na miejscu, to nie musieliby wyjeżdżać gdzieś do pobliskich lasów czy innych miejsc, gdzie jest miękkie podłoże, aby uprawiać sport – argumentują mieszkańcy.

Andrzej Reguła, starosta dębicki, zapewnia, że chce aby bieżnia powstała. Nie określa jednak, kiedy inwestycja mogłaby mieć swój finał. – Potrzeba jest, ale trzeba także przygotować odpowiednie wnioski, projekty i zdobyć pieniądze. Ministerstwo Sportu co roku ogłasza konkurs na realizację takich zadań, więc musimy być gotowi – dodaje starosta.

Koszt budowy takiego obiektu to około miliona złotych.

Posłuchaj mieszkańców:

Posłuchaj Andrzeja Reguły:

Anna Zboch