Radłów: Batalia o szkołę muzyczną [WIDEO]

 

Radłów białą plamą na mapie szkół muzycznych w regionie. Burmistrz Zbigniew Mączka wierzy, że mimo braku zielonego światła dla powstawania placówek artystycznych, resort kultury wyda zgodę na powołanie tego typu szkoły. Miałaby ona powstać w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i poprawić nabór do tej placówki, której grozi likwidacja. Szef radłowskiego samorządu mówił o tym w porannym programie Słowo za słowo.

– Radłów i okolice to miejsce na szkołę muzyczną. Dysponuję ankietami, z których wynika, że ponad 350 dzieci chce uczęszczać do takiej placówki. Nie mają jej sąsiednie gminy, to taka biała plama na mapie powiatu, liczę, że resort to dostrzeże – dodaje.

Zbigniew Mączka uważa, że zarząd powiatu tarnowskiego dotąd zbyt mało angażował się w promocję radłowskiej szkoły. Jego zdaniem, dzięki otwarciu placówki na lokalną społeczność, sytuacja może się zmienić. Burmistrz powołuje się na ostatnie uroczystości, które zorganizowano w Pałacu Dolańskich m.in. jubileusze pożycia małżeńskiego, wręczenie nagród uzdolnionym uczniom czy wizytę znanego aktora, Artura Barcisia. Dodajmy, że poprzednio resort kultury odmówił zgody na utworzenie szkoły muzycznej już dwukrotnie. Odmowę otrzymały także Ryglice.

Posłuchaj Zbigniewa Mączki:

 

zobacz także 

Dorota Kunc