RDN: RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz pomogą dotrzeć do celu

 

Kierowcy – bądźcie ostrożni na drogach. Trwa policyjna akcja Znicz. Na drogach w Polsce i w regionie oraz na ulicach miast pojawi się więcej patroli i radiowozów. W okresie świątecznym szykują się większe korki oraz utrudnienia przy miejskich nekropoliach. RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz poradzą, jak ominąć korki i bezpiecznie dotrzeć do celu.

W okolicach cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych trzeba się spodziewać więcej policyjnych patroli. W sumie tegoroczna akcja Znicz potrwa aż sześć dni. – Wolna sobota, niedziela, wiele instytucji ma też wolne w poniedziałek i oczywiście wolny jest 1 listopada. Przyczynia się to do tego, że wizyty na cmentarzach rozłożą się w czasie i nie będzie aż takiego tłoku na cmentarzach 1 listopada. Naszym zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa, porządku, utrzymanie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i w rejonie cmentarzy – podkreśla Władysław Szydłowski, naczelnik tarnowskiej drogówki.

policja_kogut

Policja apeluje, aby wyjeżdżając w trasę sprawdzić stan techniczny pojazdów i w razie możliwości korzystać z komunikacji zbiorowej. Podczas akcji Znicz, funkcjonariusze zwracać będą uwagę na prędkość, zapięte pasy bezpieczeństwa pasażerów, a także na trzeźwość kierowców.

Już dziś, 31 października i wtorek – 1 listopada, nasze wozy transmisyjne będą przemierzć miasto i region informując o utrudnieniach, objazdach i ruchu kołowym. Informacje drogowe już od godziny 7.15 do 17.00.

Posłuchaj Władysława Szydłowskiego:

Grzegorz Golec