Żabno: Czuwanie przy relikwiach świętych

 

Wieczór Świętych odbędzie się już dziś w Żabnie. W przeddzień Wszystkich Świętych będzie można czuwać przy relikwiach ponad 20 świętych i błogosławionych.

Najmłodsi mogą tego dnia przebrać się za swoich patronów i stworzyć ich atrybuty. To dobra okazja do dla całych rodzin poznania historii świętych i alternatywa dla zagranicznej mody na przebrania halloweenowe. Wieczór Świętych rozpocznie się o godzinie 17.00 w kościele parafialnym w Żabnie. Uczestnicy wyjdą na ulice miasta.                 Po pochodzie odbędzie się prezentacja świętych w kościele, a następnie zaplanowano Mszę świętą.

Także w Pleśnej zaplanowano Noc Świętych. Rozpocznie się ona korowodem o godzinie 16.30. Następnie, w procesji różańcowej, uczestnicy zatrzymają się przy Tajemnicy Życia. Po nabożeństwie zgromadzeni wokół ołtarza, będą przeżywać Eucharystię wigilijną z Uroczystości Wszystkich Świętych pod przewodnictwem bp Leszka Leszkiewicza. Na zakończenie zaplanowano modlitwę uwielbienia.

31 października Noc świętych odbędzie się także w Dębnie. Modlitewne czuwanie rusza o godzinie 20.00. Tego typu spotkania, poprzedzające uroczystość Wszystkich Świętych, zaplanowano w całej Polsce.

Patrycja Wolnik