Skrzyszów: Będą nowe miejsca pracy [WIDEO]

 

Skrzyszów ma szansę na nowych inwestorów. Utworzenie nawet kilkudziesięciu miejsc pracy deklarują właściciele firm, dla których wyznaczono dwa kompleksy terenów przemysłowych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Ma tam powstać strefa gospodarcza – potwierdził w porannym programie Słowo za słowo, wójt Marcin Kiwior. – Po drugiej stronie „czwórki”, blisko Machowej, jest kilka hektarów skupionych w jednych rękach, powiedzmy w branży motoryzacyjno-usługowej przedsiębiorca jest mocno zainteresowany. A z drugiej strony trochę wcześniej jest huta, która chce się rozbudować i te tereny przylegające zostały zmienione w planie zagospodarowania przestrzennego i mam nadzieję, że wszystko się powiedzie i to zostanie dotrzymane – mówił wójt Marcin Kiwior.

Czy inwestorzy wywiążą się z obietnic? To się okaże zapewne za około dwa, trzy lata. W takiej bowiem perspektywie czasowej mają tam powstać nowe przedsiębiorstwa. Dodajmy, że o przyznanie terenów pod budowę firm wnioskowali za pośrednictwem Rady Przedsiębiorców, miejscowi biznesmeni.

Posłuchaj Marcina Kiwiora:

 

zobacz także: