Region: Co pół sekundy na świecie umiera człowiek – możesz mu pomóc

 

Śmierć to jedyny taki moment w życiu, kiedy człowiek jest zupełnie sam. Jak mówił Jezus siostrze Faustynie, właśnie wtedy ludzie najwięcej potrzebują ufności, a najmniej jej mają. Aby im pomóc powstał Apostolat Ratunku Konającym i nieustanna koronka za chorych, cierpiących i konających.

Jak mówi Helena Raczkowska, koordynatorka w Krakowie-Łagiewnikach, wystarczy wysłać imię potrzebującego SMS-em, a następnie jest on przesyłany dalej do tych, którzy się modlą. – Duża grupa osób modli się koronką do Bożego Miłosierdzia za tę osobę. Modlą się już setki osób. Mamy doświadczenie, że wtedy ludzie odchodzą ze spokojem, wycisza się rodzina, ustają w niej konflikty – mówi.

apostolat_koronka

Modlitwy nieustannej koronki za cierpiących i konających przyniosły też mnóstwo uzdrowień, dodaje Raczkowska.
Takich przypadków cudownych powrotów do zdrowia i życia mamy dużo. Te osoby dziękują nam, pisząc SMS-y. Mamy np. małą dziewczynkę, która trafiła do szpitala po nietrafionym leczeniu. Lekarze nie dawali jej szans. Wróciła do zdrowia, potem drugi raz zachorowała, ale teraz jest wszystko dobrze – mówi.

Do nieustannej koronki dołączyć może każdy. Ci, którzy potrzebują dla kogoś pomocy, mogą wysłać SMS-em jego imię albo tylko NN, jeśli go nie znają na nr 518 687 518.

Posłuchaj Heleny Raczkowskiej:

Jadwiga Kozioł