Tarnów: Kolejny paraliż komunikacyjny w centrum?

 

Władze miasta zapowiadają ponowny remont i układanie bruku w górnym odcinku ulicy Krakowskiej i mają twardy orzech do zgryzienia – zrobić to naraz, czy rozłożyć w czasie? W przyszłym roku planowane są także modernizacja nawierzchni Rynku oraz przebudowa zabytkowych uliczek wokół starówki.

Mieszkańców oraz właścicieli sklepów i kawiarni czekają znów utrudnienia. W planach jest remont w kilku miejscach – podkreśla Krzysztof Kluza, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. – Czeka nas remont ul. Katedralnej, placu Kazimierza z ulicą Krótką oraz Rynku. Nie ukrywam, że w przypadku ul. Krakowskiej, tej części z kostki również można by było przystąpić do projektowania i remontu. To też zależy od tego, czy będzie to zawarte w uchwale budżetowej na 2017 rok – mówi Krzysztof Kluza.

O przeznaczeniu pieniędzy na remonty tarnowskich ulic zadecydują radni podczas grudniowej sesji. Według wstępnych planów, prace przy Krakowskiej miałyby kosztować nawet 6 milionów złotych. Natomiast wymiana nawierzchni na Rynku oraz na okolicznych ulicach to wydatek rzędu 4,5 miliona złotych. Tyle pieniędzy na ten cel zapisano w projekcie przyszłorocznego budżetu.

Mieszkańcom, z którymi rozmawialiśmy, nie podoba się pomysł remontu wszystkich ulic jednocześnie. – To może być kolejny cios dla przedsiębiorców, których jest coraz mniej – mówią. Kolejne zamknięcia ulicy Krakowskiej, czy też modernizacja płyty Rynku mogą postawić pod ścianą kilkudziesięciu właścicieli lokali gastronomicznych czy też sklepów. – Brak dojazdu i złe dojście mogą oznaczać brak klientów – dodają mieszkańcy Tarnowa.

Czy miasto zdecyduje się na prowadzenie prac w jednym momencie? Decyzja w tej sprawie ma zapaść niebawem.

Posłuchaj Krzysztofa Kluzy:

Posłuchaj mieszkańców:

Grzegorz Golec