Tarnów: Rusza Grupa Azoty Jazz Contest

 

Dziewiąta edycja festiwalu Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów rusza już 4 listopada. To spotkania z muzyką jazzową światowego formatu. Na początek koncerty w Tarnowskim Teatrze.

Na scenie Solskiego wystąpi wyjątkowa grupa łącząca jazz z hip-hopem. To Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. W teatrze także koncert Krystyny Stańko. – Kompozytorka, gitarzystka i wokalistka przedstawi między innymi utwory z najnowszej płyty – mówi Piotr Pociask, pomysłodawca i dyrektor festiwalu Grupa Azoty Jazz Contest. – Ta płyta właściwie będzie miała premierę na naszym festiwalu. Podobnie zresztą jak zespół Eskaubei – dodaje.

Piątkowe koncerty ruszają o godzinie 19.00 w Tarnowskim Teatrze.

Kolejne spotkania z jazzem już w sobotę, tym razem w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Wystąpi grupa AfroFree oraz jedna z największych gwiazd festiwalu.  – To orkiestra radia publicznego z Hamburga, uznawana za najlepszy big band europejski. Wystąpią z Adamem Bałdychem w Lusłwicach – mówi Piotr Pociask.

Bezpłatne wejściówki na sobotni koncert rozeszły się w kilka chwil. Wciąż jednak dostępne są bilety na piątkowy koncert w Tarnowskim Teatrze. Więcej informacji w kasie teatru i na www.tarnow-jazz.pl.

Ten weekend to też festiwalowe spotkanie otwarte w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach. Przed publicznością wystąpi Piotr Baron. Druga część spotkania będzie poświęcona pamięci Charlie Christiana. Zagra Big Contest Band z gośćmi. Zaplanowano również wykład profesora Jacka Meiry. Początek o godzinie 19.00.

W poniedziałek natomiast rusza kolejna edycja prestiżowego konkursu Jazz Contest, który towarzyszy festiwalowi. Natomiast 12 listopada w Centrum Sztuki Moście wystąpi Terence Branchard.

Posłuchaj Piotra Pociaska:

Patrycja Wolnik