Pierwsi absolwenci Małopolskiej Międzypokoleniowej Pracowni Medialnej [ZDJĘCIA]

 

Pierwsza grupa uczestników zakończyła zajęcia w ramach Małopolskiej Międzypokoleniowej Pracowni Medialnej. Byli to młodzi i starsi mieszkańcy Tarnowa i okolic, którzy interesują się mediami. W rolę wykładowców wcieli się dziennikarze RDN Małopolska i pracownicy działu Reklamy i Promocji. Kolejni chętni mogą się jeszcze zapisać.

– Zajęcia bardzo mi się podobały i przykro, że już się skończyły – mówi Weronika Zabawa.

– Cieszę się, że trafiłam na te warsztaty, były intensywne. Ta wiedza przyda mi się w przyszłości – dodaje Anna Bryndal.

Bezpłatny kurs trwał szesnaście godzin. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak rozmawiać z drugim człowiekiem i jak mówić, by chciano nas słuchać. Były też zajęcia z podstaw pracy dziennikarza i fotoreportera. Słuchacze dowiedzieli się także jak wygląda komputerowa obróbka dźwięku. Ponadto w programie znalazły się wykłady dotyczące reklamy i promocji.

– Miło było uczestniczyć w tych warsztatach, nauczyłem się m.in. obrabiać dźwięki i redagować tekst – mówi Paweł Kołeczek. – Wiele aspektów dotyczyło życia codziennego np. ćwiczenia dykcji, robienia zdjęć – dodaje Jan Ogonowski.

Wszyscy uczestnicy dostali specjalne certyfikaty.

Zapisy na kolejne zajęcia cały czas trwają. Chętni powinni wypełnić formularz

Zajęcia prowadzą: Ewa Biedroń, Katarzyna Cygan, Patrycja Wolnik, Grzegorz Golec, Bartosz Chmielnik i Mariusz Starzyk.

Projekt realizuje Stowarzyszenie RDN oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zadanie finansowane jest z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach I Edycji Budżetu Obywatelskiego.

Zajęcia odbywają się tarnowskim oddziale MCDN przy ul. Nowy Świat 30 w godzinach: piątek 16:30-19:45, sobota: 10:00-13:15. Więcej o zapisach.

Posłuchaj uczestników:

Ewa Biedroń