Brzesko: Koniec parkowania za darmo

 

Nie ma już bezpłatnego parkowania w Brzesku. Od 17 listopada obwiązują nowe przepisy ustalone przez radnych. Do tej pory kierowcy na parkingu naprzeciw Urzędu Miejskiego, a także przy ulicy Powstańców Warszawy mogli na godzinę za darmo zaparkować samochód. Od dziś płacić trzeba od razu. Opłaty są też na nowych parkingach tuż obok Placu Targowego.

Kierowcy gubią się w nowych przepisach. Większość była przyzwyczajona, że parkowanie naprzeciw Urzędu Miejskiego i przy Powstańców Warszawy było bezpłatne. – To był dla mnie szok. Jak podszedłem do parkomatu i zobaczyłem, że nie można wziąć darmowego biletu. W takich miejscach ta godzinna parkowania za darmo powinna być. Nikt tu nie zostawia samochodu na cały dzień. Załatwia szybko swoje sprawy i odjeżdża – mówią.

Radni zdecydowali o nowych zasadach opłat za parkowanie po tym, jak sąd uznał, że nie można pobierać opłat za parkowanie w soboty. Administrator parkingów zapewnia, że na razie kierowcy będą upominani, a nie od razu karani. Taryfa ulgowa będzie jednak trwała tylko kilka dni.

Posłuchaj:

Łukasz Wrona