Diecezja: Ks. Jan Bartoszek podsumował Rok Miłosierdzia

 

 

Był to czas łaski – tak o Roku Miłosierdzia – mówi ks. Jan Bartoszek, misjonarz miłosierdzia. Wiele osób – duchownych i świeckich chciało się z nim spotkać, by się wyspowiadać i rozwiać wątpliwości, które często przez lata budziły u nich niepokój. Ks. Bartoszek mówi, że miał około stu rozmów i spotkań, które często trwały kilka godzin.

Dzięki Bożej łasce, Bożemu Miłosierdziu udało się wielu osobom pomóc uporządkować swoje życie i wrócić na drogę życia sakramentalnego – dodaje.

Misjonarz miłosierdzia głosił też rekolekcje, wykłady i kazania poświęcone Bożemu Miłosierdziu. W diecezji tarnowskiej było wiele inicjatyw związanych z Rokiem Miłosierdzia – pielgrzymki, akcje charytatywne, konkursy. A co utkwiło w pamięci misjonarza miłosierdzia?

– Takim szczególnym wydarzeniem, które utkwiło mi w pamięci to było spotkanie z pielgrzymami z Mszalnicy. Pielgrzymowali oni do Łagiewnik, aby tam zaprosić św. Faustynę, aby była patronką ich wioski– podkreśla.

Rok Miłosierdzia zakończy się w niedzielę. Misjonarzem miłosierdzia w diecezji tarnowskiej byli także ks. Michał Dąbrówka oraz bernardyn. o. Lucjusz Wilk.

Posłuchaj:

 

Ewa Biedroń