Buchcice: Wypadek na torach – nietrzeźwi w roli głównej [ZDJĘCIA]

 

Dwie osoby zostały ranne w zderzeniu auta osobowego z pociągiem technicznym. Doszło do niego kilka minut po godzinie 13, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Buchcicach koło Tuchowa.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem Opel wjechał na przejazd kolejowy i się zatrzymał. Nie zauważył zbliżającego się od strony Tarnowa pociągu technicznego. Jadąca z niewielką prędkością drezyna z przypiętym pługiem pociągła za sobą osobówkę. Zatrzymała się po około 50 metrach.

W wyniku zderzenia ranna została pasażerka samochodu. -Po przyjeździe na miejsce, uwolniliśmy 28-letnią kobietę z samochodu – mówi kpt. Robert Niczyporuk, z tarnowskiej straży pożarnej. -Druga osoba ranna, 31-letni mężczyzna lekko rany. Oboje byli przytomni. Pasażerka uskarżała się na ból kończyn. Trafiła do szpitala z obrażeniami głowy oraz złamaniami. W międzyczasie zabezpieczyliśmy oba pojazdy, aby nie doszło do wycieków lub wycieku gazu z butli.

Zamontowany pług śnieżny na pewno uratował życie pasażerów samochodu osobowego. Gdyby nie był zamontowany, samochód osobowy zostałby wciągnięty pod spód pociągu technicznego.

Po badaniach na trzeźwość okazało się, że obaj prowadzący pojazdy; zarówno samochód osobowy jak i pociąg byli po spożyciu alkoholu. -W wydychanym powietrzu, urządzenie pomiarowe wskazało blisko promil alkoholu – podkreśla Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji. -Nietrzeźwy był również prowadzący pojazd techniczny. W jego organizmie wykryto ponad 0,6 promila alkoholu. Obaj zostali zatrzymani przez policję. Kierowca samochodu tłumaczył się, że pojazd zgasł mu na przejeździe, tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Z kolei prowadzący drezynę nie zdążył na czas wyhamować, bo stojący pojazd zauważył w ostatniej chwili – dodaje.

Ruch na trasie kolejowej Tarnów – Nowy Sącz został wstrzymany na ponad 3 godziny. Obecnie nie ma już utrudnień.

Posłuchaj kpt. Roberta Niczyporuka

Posłuchaj Pawła Klimka

Grzegorz Golec