Diecezja: Misjonarze Miłosierdzia nadal będą pełnić swoją posługę

 

Misja przedłużona do odwołania. Decyzją papieża Franciszka, powołani przed rokiem Misjonarze Miłosierdzia, nadal będą pełnić swoje posługi. Mimo że Rok Miłosierdzia formalnie się już skończył, kapłani wciąż będą pracować w tym charakterze.

Episkopat upublicznił właśnie list apostolski Głowy Kościoła w tej sprawie. To oznacza, że Misjonarz Miłosierdzia w diecezji tarnowskiej, ks Jan Bartoszek, nadal nieść będzie dobrą nowinę ludziom utrudzonym i zmęczonym przez los, których życie boleśnie doświadczyło. Jego zdaniem najważniejsze to nauczyć się przebaczenia i reagować na potrzeby drugiego człowieka.

Zdaniem księdza Bartoszka najważniejszym wydarzeniem w ramach Roku Miłosierdzia dla młodego pokolenia powinny być Światowe Dni Młodzieży, dla niego samego zaś punktem odniesienia do dalszej posługi kapłańskiej są spotkania ze zwykłymi ludźmi, którzy przeżyli kryzys wiary i szukają Boga na nowo. Dodajmy, że punkt dziewiąty opublikowanego właśnie listu apostolskiego papieża Franciszka dotyczy przedłużonej do odwołania misji miłosierdzia powołanych do tego kapłanów.

Posłuchaj ks. Jana Bartoszka:

 

Dorota Kunc