Tarnów: Nie będzie połączenia SP nr 3 i Gimnazjum nr 2?

 

Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Tarnowie wycofuje się z połączenia szkół – mówią rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Mariusz Zając spotkał się z dyrekcją, nauczycielami i rodzicami uczniów z klas szóstych tarnowskiej trójki.

Mimo że Gimnazjum Nr 2 rozpoczęło już akcję zbierania podpisów i zapowiedziało starania o utworzenie jednej szkoły podstawowej, najprawdopodobniej tak się nie stanie. Dyrektor gimnazjum nie wyklucza jednak stworzenia własnej, osobnej szkoły podstawowej. – Podczas spotkania dyrektor Gimnazjum nr 2 wycofał się ze swoich wcześniejszych planów – twierdzi Magdalena Biczak, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowie. – Pomimo wcześniejszych wypowiedzi, między innymi w mediach, wczoraj jasno powiedział, że nie widzi tego połączenia szkół i ten pomysł mu się nie podoba. Nie ma żadnej konkretnej propozycji dla naszych dzieci, jeżeli miałyby tam chodzić. Pan dyrektor wypowiedział się jasno, że jest przeciwny połączeniu naszych szkół w jakikolwiek sposób. Chce z czasem stworzyć własną szkołę podstawową, jak twierdzi, a z nami łączyć się nie chce – dodaje Magdalena Biczak.

Bardzo się cieszymy, że pan Zając zadeklarował, że nie chce mieć nic wspólnego z naszą szkołą i obiecał poinformować o tym fakcie urząd miasta. Mamy nadzieję, że słowa dotrzyma i nie zrobi nic, co mogłoby doprowadzić do połączenia szkół lub przejęcia naszej – mówili po spotkaniu rodzice uczniów podstawówki.

Plany połączenia placówek mają związek z reformą edukacji, która przewiduje likwidację gimnazjów. Nie wszyscy rodzice jednak wierzą, że to ostateczne zamknięcie tematu połączenia szkół. W sprawie ma się jeszcze wypowiedzieć Urząd Miasta. Dodajmy, że dyrektor Gimnazjum Nr 2, Mariusz Zając, nie chciał się wypowiadać w tej sprawie.

Posłuchaj Magdaleny Biczak:

Patrycja Wolnik