Lisia Góra: Nie za późno na remonty dróg? [WIDEO]

 

Mimo późnego już kalendarza inwestycyjnego, szef tamtejszego samorządu zdecydował się na remont ulic Południowej w Lisiej Górze i Słonecznej w Brzozówce. Mieszkańcy pytają czy budowlańcy zdążą przed załamaniem pogody? Wójt Arkadiusz Mikuła, który był gościem przeprowadzonego z wozu transmisyjnego, porannego programu Słowo za słowo przekonuje, że prace realizowane będą etapami a ich kontynuację zaplanowano na wiosnę. Poinformował też, że zimowe modernizacje wynikają z oszczędności przetargowych wcześniejszych inwestycji.

– Prognozy są bardzo pozytywne, zerkam już od dłuższego czasu i jestem przekonany, że firmy zdążą wykonać na tych odcinkach kanalizacje deszczowe  i zagęszczenie do 15, 20 grudnia, a zima paradoksalnie pomoże, żeby się to uleżało i zagęściło tak, aby wiosną położyć pierwsze warstwy na tych drogach – dodaje.

Dodajmy, że w przypadku ulicy Południowej, zdecydowano się na nietypową technologię. Miejsce to będzie mieć bowiem nawierzchnię z kostki brukowej. A lista zimowych remontów jest jeszcze dłuższa. Także teraz ma zostać zbudowany chodnik, który połączy Zaczarnie z Brzozówką. O tę inwestycję od lat zabiegali mieszkańcy.

Posłuchaj Arkadiusza Mikuły w rozmowie z Dorotą Kunc:

Dorota Kunc