Reportaż RDN

 

Poznajcie AFOL’a. Klocki trzyma nawet na lodówce

Poznajcie AFOL’a. Klocki trzyma nawet na lodówce

  Zamiłowanie do układania klocków może się zamienić w zawód. Bycie AFOL-em to prestiż przynależności do grona dorosłych fanów klocków LEGO. Aureliusz Fałowski  ma w swoim mieszkaniu ponad tonę klocków, z których tworzy potężne konstrukcje. Ciągle też uzupełnia swoje zasoby o kolejne kilogramy klocków. Choć trudno w to uwierzyć, w jego domu panuje idealny porządek. Sprawdziła to reporterka RDN Nowy Sącz Krystyna Pasek, która rozmawiała z panem Aureliuszem i jego żoną Edytą.  

Więcej

Dzień Kobiet (03.03.16 r.)

Dzień Kobiet (03.03.16 r.)

  W Podróżach z Radiem z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet padły pytania o dwie planety: Wenus i Mars. O cechach charakterystycznych pań – ich sposobie widzenia świata i o tym jak ten „świat według kobiet” widzą mężczyźni rozmawiała Krystyna Pasek.  Jednym z gości w studiu RDN Nowy Sącz była Paulina Kocoń, lotniczka.

Więcej

Radio (04.02.16 r.)

Radio (04.02.16 r.)

  Po Niedzieli Środków Społecznego Przekazu i przed zbliżającym się Światowym Dniem Radia zdradzamy kulisy naszej pracy.  Mówimy o tym, czego uczy praca z mikrofonem i jak zmienia spojrzenie na świat. Opowiadamy też o ludziach radia, których na co dzień… nie słychać.

Więcej

Legenda Jarmuty (10.12.15 r.)

Legenda Jarmuty (10.12.15 r.)

Wieść głosi, że Jarmuta kryje w sobie pokłady cennych kruszców. Do dziś wśród górali krążą opowieści o złożach złota, srebra, a nawet diamentów. O tym, że okolice Szczawnicy mogą być złotonośne wspominał już Jan Długosz. O tym, że wieki temu poszukiwano tam podziemnych bogactw świadczą dawne sztolnie. fot. Jarmuta, autor: Janusz Wojtarowicz

Więcej

 

 

Reportaż RDN to wyprawy z mikrofonem w świat pasji, marzeń, dążeń, wybitnych osiągnięć i często niezwykłej codzienności Naszych Słuchaczy. Audycje mają smak przygody i pozwalają poznać ciekawych ludzi i miejsca.

Autorki czekają też na Wasze pomysły. Możecie pisać na: krystyna.pasek@rdn.pl i joanna@rdn.pl