EkoKwadrans

 

EkoKwadrans: Puszcza Białowieska (02.11.16 r.)

EkoKwadrans: Puszcza Białowieska (02.11.16 r.)

  Puszcza Białowieska to temat bardzo gorący z jednej strony ekolodzy którzy chcą pozostawić puszczę w nienaruszonym stanie, z drugiej leśnicy którzy chcą dbać o puszczę i aktywnie go pielęgnować. Na ten temat w dzisiejszej audycji mówi Dyrektor Generalny Lasów Państwowych – Konrad Tomaszewski. Piotr Trentowski

Więcej

EkoKwadrans: Hubertus (25.10.16 r.)

EkoKwadrans: Hubertus (25.10.16 r.)

  W sobotę 22 października w Węgrowie odbyło się oficjalne otwarcie sezonu łowieckiego. Na cześć św Huberta organizowana jest uroczystość w której biorą udział myśliwi i leśnicy z całej polski. O Hubertusie bo tak nazywa się ta wydarzenie  Rozmawiałem z ministrem środowiska Janem Szyszko. Posłuchaj audycji:

Więcej

EkoKwadrans: Rozwój zrównoważony (18.10.16 r.)

EkoKwadrans: Rozwój zrównoważony (18.10.16 r.)

  W sobotę (15 października) w sejmie odbyła się konferencja ekologiczna na temat Zrównoważonego rozwoju w świetle encykliki Laudato si. Czyli jak się rozwijać troszcząc się jednocześnie o ekologię. Na konferencji z mikrofonem obecny był Piotr Trentowski. Zapraszam na audycję Sygnały Natury. Posłuchaj audycji:

Więcej

EkoKwadrans: Puszcza Białowieska – współpraca z ekologami (04.10.16 r.)

EkoKwadrans:  Puszcza Białowieska – współpraca z ekologami (04.10.16 r.)

  W ciągu ostatnich miesięcy między organizacjami ekologicznymi a Ministerstwem Środowiska narastał spór  o Puszczę Białowieską. Jedni chcą pozostawienia jej w nienaruszonej formie, drudzy mówią o aktywnej ochronie puszczy. O współpracy z ekologami rozmawiałem z Rzecznikiem Ministerstwa Środowiska  – Pawłem Muchą. Piotr Trentowski Posłuchaj audycji:

Więcej